Sök och boka kurs

Gå på kurs

Här har vi samlat sådant som är bra att veta inför din kurs.

Innehåll - Gå på kurs

Sök din kurs i vår digitala kurskatalog och se hela vårt kursutbud samlat på ett ställe. Här loggar du också in till Mina sidor och kan boka dig på kurs, genomföra digitala kurser och hämta ut kursbevis.

Arbetar du åt ett väg- , sjöfarts eller järnvägsföretag och behöver gå kurs? Då behöver vi först lägga upp ditt företag som kund och sedan skapas ett personligt medarbetarkonton åt dig som ska gå kurs.

Visste du att vi kan skräddarsy kurstillfällen på kurser i vårt utbud efter ditt företags specifika behov? Vi anpassar tid, plats och upplägg för era medarbetare till ett förmånligt offertkurspris.

Utbilda dig inom järnvägens olika områden i vår unika övningsanläggning i Ängelholm.

Låt kreativiteten flöda – gå på kurs i våra nya utbildningslokaler i Järva krog i Solna.

Trafikverksskolan erbjuder platsförlagda kurser på flera orter runt om i Sverige. Förutom i Ängelholm, Järva krog i Solna och Borlänge genomför vi kurser på närmare 50 olika orter.

Här hittar du svaren på de vanligaste frågorna och länkar till andra sidor som kan hjälpa dig att hitta det du söker. Du kan också kontakta oss för personlig hjälp.

När du blir kund hos oss eller bokar dig på kurs gäller vissa bestämmelser såsom registrering av personuppgifter, betalningsvillkor, ångerrätt, reklamationer och garantifrågor. Alla dessa villkor hittar du här.