Sök och boka kurs

Prenumerera på nyheter

Vill du ta del av kursnyheter och annan relevant information kring kompetensförsörjning inom väg och järnväg? Då ska du prenumerera på nyheter från oss!

Du kan välja mellan digitala nyheter i form av Utbildningsnytt där vi samlar senaste nytt från Trafikverksskolan och vår utbildningsverksamhet eller välja att få vår kundtidning Utbildaren skickad till din digitala eller fysiska brevlåda. Utbildaren utkommer fyra gånger per år och är helt gratis. Du kan också välja att få vår Årsrapport eller kurskatalogen i tryck till din eller din arbetsplats brevlåda. 

Självklart ser vi också till att hålla dig uppdaterad med senaste nytt kring kurser som rör dina specifika val. Fyll i nedan formulär så ser vi till att du får reda på det du önskar och behöver kring kompetens inom infrastruktursektorn. 

Välj utskick
Välj utbildningsområde

 

Önskar du vår kundtidning Utbildaren, vår Årsrapport eller kurskatalogen i tryckt format hem eller till din arbetsplats brevlåda, behöver vi även nedan information:


Vi samlar in personuppgifter för att kunna hantera ditt ärende.

Läs mer om hur Trafikverksskolan hanterar personuppgifter enligt dataskyddsförordningen, GDPR.