Sök
Kurser
Våra kurser
Logialternativ
Boka logi
Allmänna villkor
Offertförfrågan
Utbildningar
Yh-bantekniker
Yh-kontaktledningstekniker
Yh-signaltekniker
Yh-lokförare
Gymnasieingenjör
Järnvägsingenjör
Nyheter och press
Tidningen Utbildaren
Nyheter
Pressmeddelanden
Årsrapporter
Om oss
Vilka är vi
Vad vi gör
Pedagogiskt förhållningssätt
Jobba med oss
Kontaktuppgifter
Jobba på järnvägen
Jobba på vägen
Mina sidor
Mina kurser
Mina eTjänster
FAQ
Sök
Kurspremiär efter årsskiftet
Just nu jobbas det för högtryck med att färdigställa och flytta in i de nya lokalerna som är belägna på Slåttervägen 20 i Järva krog, Solna. Efter årsskiftet går de första kurserna av stapeln.
Både Trafikverksskolan och Färjerederiet kommer att ha flera egna utbildningssalar vilket innebär möjlighet att ha flera kurser på gång samtidigt. Färjerederiet kommer även att ha simulatorrum för sin verksamhet medan fikalounge och konferensrum kommer att vara gemensamma ytor med möjlighet till kreativa möten i inspirerande och modern miljö.
Den geografiska placeringen i Järva krog är mycket bra ur tillgänglighetssynpunkt. Det är smidigt att ta sig dit, oavsett om du reser med bil, flyg, tåg, pendeltåg eller buss, då lokalerna ligger alldeles intill E4:an och endast en kort resa från Stockholms centralstation och Arlanda flygplats. Med Järva krog som ny kursort skapar vi ännu bättre förutsättningar för dig som deltagare att gå kurs.
Info om kakor (cookies)
Vi på Trafikverksskolan använder kakor för att förbättra och anpassa ditt besök på vår webbplats.
Genom att använda webbplatsen accepterar du användandet av dessa kakor.