logo
Skip Navigation Links
  • Kontaktuppgifter
  • Kontaktuppgifter

    Gå direkt till en avdelning:   Chefsstab    Verksamhetsstyrning    Marknad    Utveckling    Utbildningsstöd    Lärare

    Vi som jobbar på Trafikverksskolan

    Chefsstab

    Tony Helm
    Resultatenhetschef
    Telefon: 010-124 30 48
    Mobil: 072-085 10 30
    tonny.helm@trafikverket.se
    Linn Andersson
    Kommunikatör
    Telefon: 010-124 30 32
    Mobil: 072-083 52 86
    linn.a.andersson@trafikverket.se
    Agneta Slinge
    HR-partner
    Telefon: 010-124 30 13
    Mobil: 070-724 89 09
    agneta.slinge@trafikverket.se


    Verksamhetsstyrning

    Jessica Lundh Göransson
    Chef Verksamhetsstyrning
    Telefon: 010-124 30 38
    Mobil: 072-084 03 84
    jessica.goransson@trafikverket.se
    Emanuela Andersson
    Dataskyddssamordnare/Yh-samordnare
    Mobil: 072-083 50 58
    emanuela.andersson@trafikverket.se
     
    Pia Andersson
    Ekonomi
    Mobil: 070-246 56 65
    pia.a.andersson@trafikverket.se
     
    Ingvar Carlsson
    Arbetsmiljö/miljö/kvalitetssamordning
    Mobil: 070-724 89 63
    ingvar.carlsson@trafikverket.se
     
    Marie Dahlqvist
    Ekonomi
    Telefon: 010-124 30 69
    Mobil: 072-084 33 65
    marie.dahlqvist@trafikverket.se
    Carina Färdig
    Ekonomi
    Telefon: 010-124 30 12
    Mobil: 070-724 89 05
    carina.fardig@trafikverket.se
    Anders Håkansson
    Fastighetsförvaltare
    Telefon: 010-124 30 31
    Mobil: 072-143 98 11
    anders.b.hakansson@trafikverket.se
    Jessica Svensson
    IT
    Telefon: 010-124 30 22
    Mobil: 070-724 89 35
    jessica.svensson@trafikverket.se
    Fredrik Tebus
    IT
    Telefon: 010-124 30 21
    Mobil: 070-724 89 04
    fredrik.tebus@trafikverket.se


    Marknad

    Jenny Bjälkefors
    Chef Marknad
    Telefon: 010-123 08 48
    Mobil: 072-084 90 28
    jenny.bjalkefors@trafikverket.se
    Torbjörn Forslund
    Marknadsansvarig
    Telefon: 010-124 30 51
    Mobil: 070-724 89 16
    torbjorn.forslund@trafikverket.se
    Elisabeth Lindström
    Marknadsassistent
    Telefon: 010-124 30 15
    Mobil: 070-554 36 11
    elisabeth.lindstrom@trafikverket.se
    Malin Nyman
    Marknadsansvarig
    Telefon: 010-124 30 56
    Mobil: 070-724 89 24
    malin.nyman@trafikverket.se


    Utveckling

    Malin Andersson
    Chef Utveckling
    Telefon: 010-124 30 60
    Mobil: 070-724 89 60
    malin.d.andersson@trafikverket.se
    Peter Olsson
    Enhetschef - Tekniska kurser
    Telefon: 010-124 30 57
    Mobil: 070-724 89 44
    peter.d.olsson@trafikverket.se
    Jenny Ståhl
    Enhetschef - Administrativa kurser
    Telefon: 010-123 17 05
    Mobil: 070-369 27 32
    jenny.stahl@trafikverket.se
    Gunnar Areskog
    Fordon, säkerhet
    Telefon: 010-124 30 34
    Mobil: 070-724 89 71
    gunnar.areskog@trafikverket.se
    Tuan Bang
    Banteknik
    Telefon: 010-124 30 55
    Mobil: 072-143 32 77
    tuan.bang@trafikverket.se
    Birgitta Bengtson
    Affärsmannaskap, IT
    Telefon: 010-123 65 70
    Mobil: 070-339 58 54
    birgitta.bengtson@trafikverket.se
    Thomas Frost
    Trafikledning
    Telefon: 010-124 30 40
    Mobil: 070-724 89 14
    thomas.frost@trafikverket.se
    Helena Ingvarson
    Projekt, Organisation och styrning
    Telefon: 010-123 41 03
    Mobil: 072-143 20 22
    helena.ingvarson@trafikverket.se
    Krestina Johannesson
    Digitalt lärande
    Telefon: 010-124 30 52
    Mobil: 070-724 89 19
    krestina.johannesson@trafikverket.se
    Bengt Jönsson
    Signal, telekom och YH
    Telefon: 010-124 30 53
    Mobil: 070-724 89 85
    bengt.b.jonsson@trafikverket.se
    Stellan Jönsson
    Förarprov, Väg, Broar och Tunnlar
    Telefon: 010-124 30 50
    Mobil: 070-724 89 15
    stellan.jonsson@trafikverket.se
    Christer Lindgren
    Elkraft, T4
    Telefon: 010-124 30 54
    Mobil: 070-724 89 13
    christer.lindgren@trafikverket.se
    Håkan Lundgren
    Supporttekniker
    Mobil: 070-724 89 98
    hakan.lundgren@trafikverket.se
     
    Nils Möller
    Maritima utbildningar
    Mobil: 073-028 02 30
    nils.moller@trafikverket.se
     
    Mathias Rosberg
    Signalteknik
    Mobil: 070-724 89 84
    mathias.rosberg@trafikverket.se
     
    Ann-Sofi Rydén
    Avtalsexpert
    Telefon: 010-124 30 11
    Mobil: 070-724 89 29
    ann-sofi.ryden@trafikverket.se


    Utbildningsstöd

    Cecilia Nelander Olsson
    Chef Utbildningsstöd
    Telefon: 010-124 30 37
    Mobil: 072-083 82 93
    cecilia.nelander-olsson@trafikverket.se
    Ingela Bengtsson
    Kundservice och reception
    Telefon: 010-124 30 24
    ingela.bengtsson@trafikverket.se
     
    Marina Bodén
    Planering - Personlig effektivitet, kommunikation, hållbart arbetsliv
    Telefon: 010-123 54 91
    Mobil: 076-764 56 84
    marina.boden@trafikverket.se
    Anita Dakkour
    Planering - Förarprov, nautik, juridik, affärsmannaskap, media, förhandling, säkerhet
    Telefon: 010-123 65 63
    Mobil: 070-508 40 71
    anita.dakkour@trafikverket.se
    Martin Johansson
    Planering - Signal, telekom
    Mobil: 070-724 89 73
    martin.a.johansson@trafikverket.se
     
    Anna Jönsson
    Tryckeri
    Telefon: 010-124 30 26
    Mobil: 070-724 89 26
    anna.m.jonsson@trafikverket.se
    Göran Lagerqvist
    Planering - Trafikledning, fordon, trafiksäkerhet, YH
    Telefon: 010-124 30 43
    Mobil: 070-724 89 67
    goran.lagerqvist@trafikverket.se
    Jeannette Lindahl
    Planering - El, APV, arkitektur, GUS, trafikingenjör
    Telefon: 010-124 30 02
    Mobil: 070-282 29 73
    jeannette.lindahl@trafikverket.se
    Mats Lindgren
    Fastighetsservice
    Mobil: 070-724 89 34
    mats.lindgren@trafikverket.se
     
    Sofia Ljessnoi
    Planering - Datorbaserade kurser, SAM, PM3, Office, Sharepoint, UGL
    Telefon: 010-123 08 52
    Mobil: 072-083 09 63
    sofia.ljessnoi@trafikverket.se
    Ewa Perers
    Planering - Personal, ledarskap
    Mobil: 072-142 71 17
    ewa.perers@trafikverket.se
     
    Ingela Ragnwald
    Planering - Väg, allmän järnvägstekniska utbildningar
    Telefon: 010-124 30 42
    Mobil: 070-724 89 96
    ingela.ragnwald@trafikverket.se
    Alicia Roberts Söderberg
    Planering - Projektledning, miljö, säkerhet, HLR
    Telefon: 010-124 30 71
    Mobil: 070-292 21 63
    alicia.soderberg@trafikverket.se
    Björn Rosenqvist
    Planering - Yh-lokförare
    Mobil: 070-724 89 65
    bjorn.a.rosenqvist@trafikverket.se
     
    Jenny Sebelius
    Planering - Banteknik, gymnasieingenjör (T4)
    Telefon: 010-124 30 44
    Mobil: 070-724 89 07
    jenny.sebelius@trafikverket.se
    Marie-Louise Stensson
    Tryckeri
    Mobil: Endast sms 070-724 89 57
    marie-louise.stensson@trafikverket.se
     
    Sven Inge Strand
    Fastighetsservice
    Telefon: 010-124 30 28
    Mobil: 070-724 89 31
    sven-inge.strand@trafikverket.se
    Lars Trägen
    Planering - LTH, byggherre, EDI
    Telefon: 010-124 30 70
    Mobil: 070-215 62 87
    lars.tragen@trafikverket.se
    Charlotte Wendt
    Reception och Kursbokning
    Telefon: 010-124 30 01
    Mobil: 070-724 89 56
    charlotte.wendt@trafikverket.se
    Terese Österberg
    Planering - Förarprov, Inköp och logistik, CSM
    Telefon: 010- 125 80 85
    Mobil: 070-724 51 85
    terese.osterberg@trafikverket.se


    Lärare

    Bo Inge Gustavsson
    Chef Lärare
    Telefon: 010-124 30 41
    Mobil: 070-724 89 64
    bo-inge.gustavsson@trafikverket.se
    Linus Bengtsson
    Chef Lärare
    Mobil: 070-724 89 81
    linus.bengtsson@trafikverket.se
     
    Bengt-Olof Björkenhall
    Trafikledning
    Telefon: 010-124 17 12
    Mobil: 076-130 65 85
    bengt-olof.bjorkenhall@trafikverket.se
    Flamur Cakolli
    Eldriftledning
    Telefon: 010-123 46 14
    Mobil: 070-724 63 25
    flamur.cakolli@trafikverket.se
    Christian Cronstedt
    Fordon
    Mobil: 072-084 98 10
    christian.cronstedt@trafikverket.se
     
    Dan Ekberg
    Signalteknik
    Mobil: 070-724 89 72
    dan.ekberg@trafikverket.se
     
    Emil Ekstrand
    Signalteknik
    Mobil: 072-085 11 65
    emil.ekstrand@trafikverket.se
     
    Tomas Eriksson
    Datorbaserade ställverk, ERTMS
    Mobil: 070-724 89 86
    tomas.eriksson@trafikverket.se
     
    Markus Gustavsson
    Banteknik
    Mobil: 072-143 60 45
    markus.a.gustavsson@trafikverket.se
     
    Claes Gyllenkvist
    Banteknik
    Mobil: 070-724 89 70
    claes.gyllenkvist@trafikverket.se
     
    David Heino
    Banteknik
    Mobil: 070-509 10 11
    david.heino@trafikverket.se
     
    Anders Hägelmark
    Spårsvets, heta arbeten
    Mobil: 070-724 89 45
    anders.hagelmark@trafikverket.se
     
    Lina Johansson
    Signalteknik
    Mobil: 070-724 64 34
    lina.a.johansson@trafikverket.se
     
    Anders Jörgensen
    Banteknik, svets
    Mobil: 072-083 88 69
    anders.jorgensen@trafikverket.se
     
    Kenth-Ove Mellberg
    Övningsanläggningar
    Mobil: 070-724 89 33
    kenth-ove.mellberg@trafikverket.se
     
    Simon Milleskog
    Fordon
    Mobil: 072-084 98 55
    simon.milleskog@trafikverket.se
     
    Ingvar Månsson
    Banteknik
    Mobil: 072-143 63 44
    ingvar.a.mansson@trafikverket.se
     
    Stefan Palmgren
    Elteknik
    Mobil: 072-083 80 77
    stefan.palmgren@trafikverket.se
     
    Andreas Persson
    Signalteknik
    Mobil: 070-724 89 88
    andreas.persson@trafikverket.se
     
    Mickael Persson
    Fordonsteknik
    Mobil: 070-724 89 62
    mickael.persson@trafikverket.se
     
    Michael Ragnvid
    Signalteknik
    Mobil: 070-724 89 69
    michael.a.ragnvid@trafikverket.se
     
    Kim Rasmusson
    Banteknik
    Mobil: 072-143 22 15
    kim.rasmusson@trafikverket.se
     
    Peter Rubin
    Signalteknik
    Mobil: 070-724 89 87
    peter.rubin@trafikverket.se
     
    Görgen Ståhl
    Kontaktledningsteknik
    Mobil: 070-724 89 79
    gorgen.stahl@trafikverket.se
     
    Anders Svensson
    Kontaktledningsteknik, lågspänning
    Mobil: 070-762 20 84
    anders.g.svensson@trafikverket.se
     
    Jonas Svensson
    Kontaktledningsteknik, lågspänning
    Mobil: 072-144 06 38
    jonas.b.svensson@trafikverket.se
     
    Anders Thuvesson
    Signalteknik och telekom
    Mobil: 070-724 70 87
    anders.thuvesson@trafikverket.se
     
    Svante Zetterström
    Förarutbildning och fordonsteknik
    Mobil: 070-724 89 61
    svante.zetterstrom@trafikverket.se
     
    Sten Åke Åkesson
    Eldriftledarutbildning
    Mobil: 070-630 96 78
    sten-ake.akesson@trafikverket.se